16 Madde ile İşveren Markası

Tüm sektörlerde en önemli ihtiyaçların başında, yeteneği bulmak ve yeteneği elde tutmak geliyor. Ancak bazı sektörlerin ve şirketlerin marka değeri oldukça zayıf ve yetenekli insanlar onları tercih etmiyor. Bazen, işverenler rakiplerin çalıştırdığı kişilerin yetkinliklerine gıpta ile bakar ve onları istihdam ediyor olmalarını şanslı olmaları ile açıklarlar.
İşveren markası kampüslerde üniversite öğrencilerine kendinizi ifade etmekle başlayıp, şirketten mezun verdiğiniz süreç olarak ifade edilebilecek olan işten ayrılma sürecine kadar her aşamada doğru deneyimleri yaşatmayı içeren bir süreç...

Employer Branding…Make it Simple! Bit by Bit…

''If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.'' Said Albert Einstein. It would also mean it is not good enough. Every movie needs a good title, and every story starts with a line that makes you curious. Just take a look at Steve Jobs and how he can demonstrate his product in one sentence and make you wonder what it is.

Y Kuşağı'nın Aidiyeti Nasıl Sağlanır?

Bundan yaklaşık 30 yıl önce Simon Barrow tarafından yaratılan işveren markası kavramı, “işveren tarafından sunulan fonksiyonel, ekonomik ve psikolojik yararlar paketi olarak” olarak tanımlanabilir. Daha anlaşılır bir ifade ile işveren markası, “en çok çalışılmak istenen” ve “en beğenilen şirket olma” arzusu içindeki tüm işverenlerin yetenekleri cezp etme ve bağlılık yaratma yarışında stratejiler geliştirmesini kapsıyor.

İŞVEREN MARKASI DENİLİNCE

Employer Branding Summit'i (İşveren Markası Zirvesi' ni ) Türkiye’de, küresel anlamda ele alan bir profesyonellikle, yerel uygulamalardan kopmadan çözüm getirerek başarısını sürdüren geçmişiyle tanıyorum.

Etkin Bir Yetenek Yönetimi İçin İşveren Markasına Önem Verin

İnsan kaynakları alanındaki son dönemdeki önemli gelişmelerden biri “ işveren markası ” kavramıdır. Şirketlerin bu zorlu sınavdan başarılı bir şekilde çıkması için, kendilerini insan kaynakları konusunda markalamaları gerekiyor.

İşveren Markası Yönetiminde 5 Güncel Trend

İşveren Markası hayatımıza ilk girdiğinde “olsa iyi olur ama olmasa da olur”

İşe Alım Stratejiniz Ne Kadar Aday Deneyimi Odaklı?

İşveren markası ülkemizde giderek daha çok konuşulmaya, önemsenmeye ve iş süreçlerine dâhil edilmeye başlandı. Bu gerçekten sevindirici bir gelişme... İşveren markası yönetiminin etkin bir şekilde sürdürülebilirliğinde üst yönetimin tutumu ve katılımı kilit bir roldedir.

EN İYILER ‘İŞVEREN MARKASI’ NA GELİYOR
Bir Ceo ve Bir Orkestra Şefinin Ortak Noktaları
İşveren Markası Fikrinin Doğuşu – Bölüm 1

İşveren markası fikri aklıma ilk geldiğinde, nasıl oldu da bunu daha önce düşünmedim diye hayıflandığımı hatırlıyorum. İK fonksiyonuyla iç içe olan yeni bir işe başladığım o günlerde, önce tüketici ürünleri marka yöneticisi ve ardından Londra’daki bir reklam şirketinin CEO’su olmama yardımcı olan şablonları aramakla meşguldüm.

İşveren Markası Fikrinin Doğuşu – Bölüm 2

Bu vizyon nasıl geliştirilebilirdi? Temel sorun, çoğu müşterimizin acil ihtiyacı karşılayacak işe alım çözümlerinden daha fazlasını istememesi sebebiyle, bölüm bünyesinde oluşturulan küçük danışmanlık biriminin kendi kendine yetmek zorunda olmasıydı. Oysa burası, daha iyi araştırılmış ve planlanmış daha iyi bir çalışma deneyimine geçişte liderlik yapabilmesi gereken bir alandı, zira cephede kaybedilen askerlerin yerine yenilerini sürmekten başka bir şey yapmayan bir sistemle bir yere varılamazdı.

YENI MEZUNLAR SIZINLE ÇALIŞMAYI NEDEN TERCIH ETSINLER?

Öncelikle cevaplamanız gereken uzun bir soru listesi var:

İŞVEREN MARKASI NE DEĞILDIR?

Yürüttüğümüz projelerde karşımıza çıkan, iyi niyetle yapılmasına rağmen sonuçları hataya dönüşen çalışmalar genelde üç alanda toplanıyor: