İşveren Markası Yaratma Yolunda Doğru Adres EBS!

Konumuz, İşveren Markası.

Bundan yaklaşık 30 yıl önce Simon Barrow tarafından yaratılan işveren markası kavramı, “işveren tarafından sunulan fonksiyonel, ekonomik ve psikolojik yararlar paketi olarak” olarak tanımlanabilir. Daha anlaşılır bir ifade ile işveren markası, “en çok çalışılmak istenen” ve “en beğenilen şirket olma” arzusu içindeki tüm işverenlerin yetenekleri cezp etme ve bağlılık yaratma yarışında stratejiler geliştirmesini kapsıyor.

Şirketler arasındaki bu kıyasıya rekabette, güçlü işveren markasına sahip olmak artık yeterli olmuyor, hem çalışanların hem de müşterilerin algısında “Lovemark (Marka Aşkı)” oluşturmak şirketlerin temel amaçlarından biri haline gelmeye başlıyor.

Bugün işveren markası stratejileri marka aşkı yaratma çabası ile birlikte, şirketler tarafından maliyet unsuru olmaktan çıktı ve ciddi bütçeler ayrılarak konusunda uzman danışmanların da desteğiyle yaygınlaşmaya başladı. Tabii, buna bağlı olarak İşveren Markası ile ilgili konferans ve eğitimler de.

Yol gösterici bilgiler edinebileceğiniz en önemli İşveren Markası zirvelerinden biri de Employer Brand Summit’tir. “Energizing HR (Enerji Veren İK)” konseptiyle ve zengin içeriğiyle EBS, 12 Nisan 2018’de bizlerle! Değerli konuşmacıların aktaracağı en iyi işveren markası stratejilerini ve bu amaca yönelik en iyi İK uygulamalarını dinleme ve hatta farklı oturumlarla uygulama fırsatı yakalayacağız bu zirvede.

Employer Brand Summit hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Heyecanla beklediğim Employer Brand Summit’te görüşmek üzere…

Sevgiler.


Cansu Erdoğan / Gülümseyen İK’cı (: